Поврзи се со нас

Фудбал

Поранешен голман на Милан: Наполи и Милан би можеле да ја освојат титулата во Серија А.

Поранешниот голман на „црвено-црните“, Кристијан Абиати верува дека Милан и Наполи можат да се борат за Скудетото.

Абиати зборуваше пред состанокот во недела навечер меѓу овие два тима.

Овој 43-годишник има освоено три титули во Серија А, Куп на Италија и Лига на шампиони, како дел од црвено-црниот клуб и верува дека Милан и Наполи се кандидати за титулата оваа сезона.

Лидерите на табелата се на три бода пред Наполи по седум одиграни натпревари, тие ќе патуваат во Сан Паоло на состанокот в недела навечер.

„Можам да кажам дека двата клуба можат да се борат до крај за првото место“, изјави Абиати.

„Ќе биде добар шампионат, со четири или пет претенденти, заедно со овие двајца.“

„Но, дури и ако Милан победи во недела, сè уште е рано да се размислува за Скудетото“, заклучи тој.

loading...

Facebook