Connect with us

Фудбал

Потврдена е сериозната повреда на Заниоло, тој ќе биде опериран по втор пат во период од 8 месеци

Играчот за врска на Рома, Николо Заниоло утре ќе биде опериран откако медицинските тестови потврдија дека тој сериозно ги повреди лигаментите на коленото по втор пат во последните осум месеци.

Рома потврди дека офанзивниот играч за врска, кој имаше сериозна повреда за време на мечот со Јувентус во јануари, мора повторно да биде опериран.

Заниоло беше принуден да го напушти теренот во првото полувреме во победата на Италија со 1:0 над Холандија во Лигата на нации во понеделникот.

Во вторникот наутро, тој беше подложен на медицински тестови кои ја потврдија сериозната повреда.

„Николо Заниоло ќе биде опериран во среда откако медицинските тестови денес потврдија дека тој целосно ги скинал лигаментите“, објави Рома на социјалните мрежи.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com