Connect with us

Фудбал

Познати паровите од првото коло во Ла Лига, првото „Ел Класико“ во октомври

Шпанското првенство во Ла Лига ќе започне на 13 септември, а титулата ја брани Реал Мадрид.

Реал Мадрид ќе започне да ја брани титулата на домашен натпревар против Хетафе, додека Барселона е домаќин на Елче.

Другите парови од првиот круг се подолу:

Првото „Ел Класико“ се игра на 25 октомври на „Камп Ноу“ во рамките на 7-то коло, додека второто „Ел Класико“ се игра на 11 април на „Сантијаго Бернабеу“.

Исто така, мадридското дерби Реал – Атлетико ќе се игра на 13 декември, додека реваншот ќе се игра на „Ванда Метроплоитано“ на 7 април следната година.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com