Connect with us

Фудбал

Проблеми за Клоп и Ливерпул, 3 отсуства додадени на списокот! Но, грешката од минатата година нема да се направи…

Ливерпул ќе мора без Тиаго Алкантара во следните два натпревари, против Норич и Брентфорд.

Шпанскиот играч за врска го повреди скочниот зглоб на саботниот натпревар против Кристал Палас и ќе мора да мирува една недела.

Александар-Арнолд и Фирмино, исто така, нема да бидат: дефанзивецот е болен (но нема симптоми што се припишуваат на коронавирусот) додека бразилскиот напаѓач се опоравува од проблемот со коленото.

Како што рече Јирген Клоп, врз основа на искуството од минатата сезона, оваа година треба да се биде внимателен со активирање на играчите бидејќи не би сакал да ризикува други големи отсуства.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама