Connect with us

Фудбал

Првиот тим гласаше за капитенот на Барселона за сезоната 2020/21

Лионел Меси, секако, ќе биде капитен на Барселона и во сезоната 2020/21.

Се чини како формалност, но сепак првиот тим на Барселона гласаше за избор на нов – стар капитен. Аргентинецот ќе биде првиот избор за капитен, а го следат Жерард Пике, Серхио Бускетс и Серхи Роберто. Секако, сите тие имаат најдолго искуство и се најблиску до клубот од сите играчи во тимот.

Меси се заблагодари за довербата и се насмевна чекајќи ја новата сезона, иако пред неколку дена се чинеше дека тој повеќе нема да игра во клубот во кој помина 20 години. Тој в сабота ќе одигра неколку минути на пријателскиот натпревар против Настица и ќе ја носи лентата.

loading...

Роналд Куман му се јави утрото и му рече дека ќе му даде неколку минути, бидејќи тој штотуку започна да тренира и ќе му треба време да влезе во форма, иако беше апсурдно да прочита ако земеме предвид дека станува збор за Меси.

Во среда се очекува да одигра најмалку 45 минути против Жирона, проследено со викендот и првиот официјален натпревар во сезоната против Виљареал.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com