Connect with us

Фудбал

ПСЖ најави едно од најголемите засилувања ова лето

Иако сме навикнати исклучиво на пристигнувањето на големите играчи, ПСЖ овој пат оствари добивка во форма на нов спортски директор.

Францускиот клуб денес го објави враќањето на поранешниот менаџер на Милан, Леонард, а бразилецот повторно ќе ја изведува работата на спортскиот директор.

Антеро Хенрике ја напуштил оваа позиција во петокот, а клубот веднаш објавил дека неговото место ќе го пополни Леонардо, кој е познат по тоа што е многу успешен спортски директор и човек кој знае да го препознае вистинскиот играч, особено на теренот во Јужна Америка и Бразил.

Во ПСЖ тој ги донесе Верати, Ибрахимовиќ, Тиаго Силва, Салваторе Сиригу … додека работел од 2011 до 2013 година.

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама
Реклама

Повеќе од Фудбал

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com