Connect with us

Фудбал

Рашфорд ќе игра против Шефилд

Published

on

Маркус Рашфорд се повреди на дуелот со Ливерпул во неделата во ФА купот, но тој ќе биде подготвен за дуел со Шефилд Јунајтед.

Манчестер јунајтед го исфрли Ливерпул од ФА купот на одличен натпревар и тие играат сè подобро и како напредува сезоната, а следниот ривал треба да биде „лесниот плен“ за ѓаволите.

Оле Гунар Солсјер е среќен што може да смета на Рашфорд, неговиот најдобар играч, против отпишаниот Шефилд.

Јунајтед го пречекува Шефилд на „Олд Трафорд“ утревечер, и во моментов втор во Премиер лигата со 40 бода, а Сити е прев со 41 бод.

“Тој се натпреварува за составот против Шефилд. Тој малку го искриви коленото, но тренираше и сè е во ред”, рече Солскјер по прашањето дали англискиот напаѓач ќе игра против Шефилд.

Advertisement

Facebook