Connect with us

Фудбал

Реал Мадрид го отстранува Герет Бејл од клубот

Герет Бејл сепак би можел да биде играч на Реал Мадрид по договор, но веќе нема никакви знаци за неговото постоење во клубот од Мадрид.

Или Реал Мадрид не сака воопшто да има ништо со него, или тој самиот воопшто не сака да има никаква врска со клубот, бидејќи двете страни чекаат решение за оваа комплицирана ситуација

Мадриѓаните сè уште не добиле понуди за Бејл, кој иако сака да си замине, нема проблем да остане уште две години во шампионскиот клуб од Ла Лига.

Бејл се врати во шпанската престолнина пред пет дена, по обврските со репрезентацијата на Велс, но дојде под свои услови и рече дека нема да тренира на кој било начин поради болки во коленото.

loading...

Од тогаш 31-годишниот фудбалер не присуствувал на ниту еден тренинг на тренерот Зинедин Зидан.

И, се разбира, дури нема ниту медицински вести за неговата состојба, бидејќи Бејл престанува да ги објавува.

Од друга страна, Реал Мадрид ја работи својата работа без Бејл, на кого веќе не смета.

Дресот на Бејл не се појавува никаде во официјалните продавници на клубот, бидејќи по бројот 10 на Лука Модриќ доаѓа и бројот 12 на Марсело.

Имиџот на Бејл воопшто не беше искористен во промовирањето на новите дресови на Реал Мадрид.

Карим Бензема, Марсело, Серхио Рамос и Марко Асенсио го рекламираа тоа, немаше трага од Бејл.

Нема фотографии од неговите тренинзи во центарот за обука „Валдебабес“. Во моментов тренира во теретана, но нема поглед ниту од таму, иако тоа го прави со Иско и други.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com