Connect with us

Фудбал

Реал сака да ја искористи клаузулата за откуп на Регилон

Реал Мадрид размислува да го врати Серхио Регуило во тимот, кој премина во Тотенхем во текот на 2020 година, потпишувајќи 5 години.

Тотенхем плати 28 милиони евра за левиот дефанзивец, додека Реал наметна клаузула за откуп и сега сака да го искористи.

Нема да им биде лесно да го земат 24-годишниот фудбалер од Англичаните, бидејќи тренерот Нуно Еспирито Санто го смета за недопирлив дефанзивецот кој го активира како стартер во составот на тимот.

Сепак, клаузулата во договорот му дава надеж на Реал да постигне задоволителен договор за двете страни.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама