Connect with us

Фудбал

Роналдињо пуштен на слобода

Легендарниот Бразилец Роналдињо е конечно слободен.

Некогаш најдобриот фудбалер на светот со месеци беше во затвор во Парагвај, каде минуваше извесно време во затвор за влез во земјата со лажен пасош, а потоа беше сместен во луксузен хотел кој служеше како негов куќен притвор.

Роналдињо пристигна во Парагвај за да ја промовира својата книга и немаше поим дека ќе остане во затвор.

Судијата Густаво Амарила сега го одобри ослободувањето на Роналдињо, но и неговиот брат Роберт де Асис.

Роналдињо беше добро прифатен во затворот, бидејќи беше омилен на чуварите, затворениците …

Играше и затворски турнири, но беше и љубезен кон сите. Давал автограми, се сликал…

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com