Поврзи се со нас

Фудбал

Роналдо подготвен за Португалија

Кристијано Роналдо ќе биде подготвен да и помогне на Португалија на натпреварите во ноември.

ЦР7 го истегна глуждот во последните 15 минути од мечот со Лацио, каде го постигна голот.

Тој беше принуден да ја напушти играта за да му остави простор на Пауло Дибала.

Сепак, „Кориере дело Спорт“ објави дека тој ќе се приклучи на Португалија на натпреварите од УЕФА во Лигата на нации.

Роналдо постигна шест гола на четири натпревари во Серија А досега оваа сезона, три од нив откако се врати на терените на крајот на октомври откако беше изолиран неколку дена поради КОВИД-19.

35-годишниот играч ќе игра против Андора на пријателски натпревар и против Франција и Хрватска во Лигата на нациите.

loading...

Facebook