Connect with us

Фудбал

Сетиен утре ќе биде официјално отпуштен!

Кике Сетиен утре ќе биде официјално отпуштен од тимот на Барселона.

Овој стручњак не успеа да стори ништо со каталонскиот тим во изминатите неколку месеци, а по дебаклот против Баерн (8:2) во Лигата на шампионите, за него нема место во култниот клуб.

Управата на клубот веќе одлучи да го разреши. Утре ќе биде официјално, а со него заедно и фудбалскиот директор Ерик Абидал ќе го напушти клубот.

Главниот кандидат за клубот е Роналд Коман. Се очекува тој да биде тој што ќе го преземе клубот, а се уште се спомнува Маурисио Почетино.

Сепак, Коман е голем фаворит и скоро е сигурно дека изборот ќе падне на него.

 

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com