Поврзи се со нас

Фудбал

Скромност и искреност што не се гледа кај фудбалерите: Ова може да го направи само Сон Хеунг-мин

Фудбалерот на Тотенхем, Сон Хеунг-мин, многумина го сметаат за еден од најдобрите играчи во англиската Премиер лига.

Сепак, тој не смета дека е меѓу најдобрите. Тоа го откри за официјалната веб-страница на Корејската федерација и навистина е неверојатно дека еден фудбалер е толку скромен.

“Никогаш не мислев дека сум меѓу најдобрите играчи во Премиер лигата. Искрено, не помислив на тоа ниту за момент”, изјави Сон за официјалната веб-страница на Корејската федерација.

Сон е навистина одличен оваа сезона и на 13 натпревари има одиграно 10 гола и пет асистенции.

Тој беше навистина одличен во последните неколку години, дефинитивно еден од најдобрите во Премиер лигата, но неговата скромност е толку голема што никогаш не се сметаше себеси за врв.

 

loading...

Facebook