Connect with us

Фудбал

СП 2022: Играч разговарал со Меси, па дури и му провоцираше: Реакцијата на Лео зборува за страв (ВИДЕО)

Натпреварот меѓу Аргентина и Саудиска Арабија, изгубен од „гаучосите“ шокантно со 1:2, стана толкава сензација на СП 2022 што и понатаму е топ тема на социјалните мрежи, иако поминаа повеќе од 24 часа од овој неочекуван пресврт на настаните.

Повнимателните поддржувачи забележаа многу љубопитна ситуација. Тоа се случи во 53. минута – откако арапската страна го заврши својот целосен пресврт. Неколку секунди подоцна, Али Ал-Булаихи си ја искористи слободата да го „плесне“ Меси по грбот за да го привлече неговото внимание.

Откако збунетиот Аргентинец срамежливо се свртел, морал да ги слушне зборовите: „Нема да победиш, нема да победиш“. Лео изгледаше исплашено, но не поради ласкањето што го доби, туку затоа што зборовите на противникот веројатно ќе се остварат.

На крајот Аргентина навистина не само што не победи, туку не успеа ниту да извлече реми. Така „гаучосите“ и по првото коло остануваат на последната четврта позиција во групата. Лидер е Саудиска Арабија со три бода, а со по еден на следните две места се Полска и Мексико.

 

 

Facebook

Реклама