Connect with us

Фудбал

Сцена од француски авион што ја предвидува иднината? „Те купив во Њукасл за 134 милиони евра“

Англискиот Њукасл преку ноќ стана најбогатиот тим во светот.

Саудискиот инвестициски фонд го купи тимот од „Св. Џејмс Парк“, а целта е овој клуб да се врати на врвот на англискиот фудбал, и да биде редовен член на Лигата на шампионите.

Веќе се најавуваат големи засилувања за популарните „страчки“. Клубот веќе ќе има 200 милиони фунти на располагање за нови играчи во јануари, поради што навивачите се крајно среќни.

Секако, многумина од нив очекуваат навистина големи имиња на светскиот фудбал во својот тим, а некои од нив веднаш се сетија на сцената од авионот на француската репрезентација за време на овогодишното Европско првенство.

Напаѓачот на Атлетико Мадрид, Антоан Гризман е фан на Фудбал Менаџер и го предводеше Њукасл во оваа игра.

Камерата во еден момент го сними Гризман како разговара со Килијан Мбапе и му вели дека го купил во неговиот тим.

„Те купив за 134 милиони евра во Њукасл“, му рече Гризман на Мбапе, кој одговори:

“Каде? Њукасл? Таму не е многу топло”.

И покрај огромните пари Мбапе во реалноста е многу тешко да се очекува во дресот на Њукасл, и најверојатно ќе го носи дресот на Реал Мадрид, клубот од неговите соништа.

Сепак, никогаш не знаете, па можеби Мбапе некогаш во иднина ќе го носи дресот на „скицата“ од Сент Луис. Џејмс Парк.

 

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама