Connect with us

Фудбал

Судијата Кулбаков синоќа влезе во историјата на ЛШ: „Третиот пенал беше за умирање од смеа“

Белорускиот судија Алексеј Кулбаков влезе во историјата на Лигата на шампионите.

Кулбаков вчера го судеше натпреварот помеѓу Севилја и Салцбург, а во рок од половина час прикажа дури четири пенали.

Еден за домашниот тим, три за гостите, и заврши 1:1.

Гостите искористија само еден, и на крајот можат да бидат задоволни со бодот.

Интересно е што беа досудени три пенали за гостите над Адеми, а првиот го изведе самиот играч и не беше прецизен.

Иван Ракитиќ по натпреварот рече дека третиот пенал е за умирање од смеа. Тој изјави дека ова е натпревар кој навистина е тешко да се објасни, и дека нешто слично никогаш не се случило.

Facebook