Поврзи се со нас

Фудбал

Толку им требаше, по поразот од Македонија, Грузијците се испотепаа (ВИДЕО)

Македонија вчера запиша историска победа, победа за пласман на Европското првенство кое ке се игра следното лето.

По големиот успех на нашите препрезентативци, се славеше низ цела Македонија, додека во Грузија по поразот следуваше хаос.

Незадоволните навивачите организираа протести пред зградата на Фудбалската федерација на Грузија, за да го искажат нивното незадоволство, но протестите излегоа од контрола па следуваше тепачка помеѓу навивачите и ветераните на репрезентацијата.

loading...

Facebook