Connect with us

Фудбал

Топџиите денеска слават: Обамејанг потпиша нов договор со Арсенал

Она што долго се чекаше, конечно се случи денес, а навивачите на Арсенал ширум светот се среќни за она што се случи.

Нивниот капитен Оубамејанг потпиша нов тригодишен договор со Арсенал.

Арсенал го претстави продолжувањето на договорот со својот капитен на одличен начин, а Обамејанг, меѓу другото, рече дека останал затоа што сака да стане легенда на клубот.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com