Поврзи се со нас

Фудбал

Тринкао: Меси и Роналдо се различни вонземјани

Лионел Меси ќе остане во Барселона „долго време“, вели Тринкао.

Во интервју за „Мундо Депортиво“, тој рече за Меси: „Мислам дека ќе остане“.

„Го гледам Лео смирен во соблекувалните со желба да тренира и мислам дека долго време ќе уживаме во настапите на Лео во Барселона.“

Потоа го замолиле да избере помеѓу 33-годишниот и 35-годишникот.

Секако, едниот игра за Барса, а другиот за Португалија, па за него е неправедно да се одделува едниот од другиот.

„Тие се двајца различни вонземјани“, рече Тринкао.

„Двата најдобри во историјата. Бидејќи и јас сум левичар, го сакам Меси, но Кристијано е мој сонародник, тој е ѕвер, феномен и би било неправедно да се каже кој е најдобар“.

loading...

Facebook