Connect with us

Фудбал

„Трофеј за пријатели кои веќе не се тука, за Рејес“

Не само тренерот Јулен Лопетеги беше во солзи по синоќешната победа на Севиља над Интер (3:2) во финалето на Лигата на Европа.

Солзите почнаа да течат и по лицето на Хесус Навас, искусниот капетан на Андалузијците.

“Тимот го заслужи ова. Ние се боревме цела година, доживеавме тешки ситуации, како и сите други. Се обидовме да одиме од ден на ден. Навивачите го заслужуваат ова, оние што го сакаат фудбалот како нас. Мора да уживаме во овој момент”, рече емотивниот Навас по натпреварот.

Навас го посвети трофејот на поранешниот играч на Севиља, кој трагично загина во сообраќајна несреќа минатото лето.

loading...

„Да се ​​биде во можност да го кренам трофејот како капитен на мојата Севиља, значи многу за мене, за мене значи дека можам да го подигнам за пријатели кои веќе не се тука, како Жозе Антонио Рејес“, рече Навас.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com