Connect with us

Фудбал

Унаи Емери пристигнува во Серија А

Шпанскиот стручњак Унаи Емери е без работа неколку месеци, откако беше отпуштен од работа во Арсенал.

Топџиите решија кон крајот на минатата година да му дадат отказ на Емери по низата слаби резултати, а тој реши да направи малку пауза од сè и да се одмори за остатокот од оваа сезона.

Неколку шпански клубови покажаа интерес за Емери, но тој иам желба да се обиде и како тренер во Серија А, исто така.

Наводно, Милан е заинтересиран да го ангажира Емери по неуспешниот договор со Ралф, кој само сака да ја преземе функцијата спортски директор.

loading...

Клубот очигледно не е задоволен од она што го прави Стефано Пиоли, а Емери е јасно првиот избор кога ќе заврши сезоната. Останува да се види дали тие ќе се согласат.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com