Connect with us

Фудбал

Варане: „Не го контролираме ВАР“

Рафаел Варане реагираше на гласините дека ВАР го фаворизира Реал Мадрид бидејќи гигантите на Ла Лига се доближија до титулата по 20. победа против Депортиво Алавес.

На скоро сите натпревари, а повеќето од нив, Реал победи со пенали, а секако контроверзноста не запира во Шпанија.

Варане, кој му помогна на Мадрид да ја задржи предноста во пет одиграни натпревари во низа, им одговори на оние кои сè уште го држат овој став.

„Не сме импресионирани од гласовите надвор од теренот. Фокусирани сме да победуваме и да даваме сè на теренот“, рече Варане.

„Ние не го контролираме VAR, ние ги контролираме напорите и ставот што го покажуваме на теренот“.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама