Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: 80.000 фанатични обожаватели пееја во чест на еден човек: Ако некој заслужил…

На Милан му треба само еден бод за да ја освои титулата во Италија за прв пат по 2011 година.

Милан денеска ја победи Аталанта со 2-0 и така зачекори кон Скудетото. Росонерите сега заостануваат еден бод, а доколку Интер вечерва не го победи Каљари, славјето може да започне …

Инаку, на натпреварот на Сан Сиро присуствуваа околу 80.000 навивачи, кои од почетокот до крајот го бодреа Милан на патот до уште една голема победа.

 

Во продолжение Рафаел Леао и Тео Ернандез ја потврдија својата неверојатна форма и со еден гол на тимот му донесоа злато вредно три бода, а откако судијата Даниеле Орсато го доигра крајот, започна лудо славје.

 

Десетици илјади добродушни навивачи пееја во чест на својот сакан тим, но посебно му пееја на Стефано Пиоли, големиот тренер кој го препороди Милан во претходните две сезони.

 

Предводен од Пиоли, Милан по долго време ја освои Лигата на шампионите, а оваа сезона останува многу малку за конечно да го освои Скудетото.

 

 

Реклама

Facebook