Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Барселона го претстави засилувањето, Бартомеу се фотографира, а потоа веднаш замина

Тимот на Барселона денес претстави засилувања.

Станува збор за младиот португалски напаѓач Тринкао кој пристигна од Спортинг Брага за 31 милиони евра, и потпиша петгодишен договор со каталонските гиганти.

Претседателот Жосеп Марија Бартомеу се појави во клубот при потпишувањето на договорот. Тој беше фотографиран со новиот фудбалер, а потоа исчезна.ж

Претседателот на Барселона избега од новинарите и со тоа ги избегна прашањата на новинарите за состојбата со Лионел Меси и неговото евентуално заминување од клубот.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com