Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Дали голот на Роналдо е најубавиот гол во продолжението на сезоната во Серија А?

Објавено:

Јувентус синоќа славеше победа од 3:1 на гостувањето кај Џенова и со тоа е чекор поблизу до титулата во Серија А.

Кристијано Роналдо во 53. минута од натпреварот постигна прекрасен гол и го зголеми водството на Јувентус на 2:0.

Што мислите вие, дали голот на Роналдо е најубавиот во продолжението на Серија А?

Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама