Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Де Геа само ја погледна топката која заврши во мрежата, Њукасл поведе против Јунајтед

Њукасл и Манчестер Јунајтед во моментов играат во рамките на 19. коло во англиската Премиер лига.

На изненадување на многумина, Страчките веќе водат.

Во 7. минута една полуконтра на домашните, а Алан Сен Максимин во главна улога. Тој направи одличен простор за ударот и го погоди.

Давид Де Хеа само ја гледаше топката која заврши во мрежата зад неговиот грб и беше 0-1.

Реклама

Facebook

Реклама