Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Две мајстории во иста вечер, кој гол е подобар на Енис Барди или Кристијан Ериксен?

Published

on

Енис Барди подолго време беше повреден, но се врати на теренот. Во Купот на Кралот, неговиот тим Леванте славеше со 4:2, а тој постигна гол за 0:1 на мајсторски начин од слободен удар, ниско по земја.

Уште една мајсторија од слободен удар имавме вечерва. Онаа на Кристијан Ериксен против Милан во 98-ма минута гол со кој му донесе пласман на Интер во полуфиналето на Купот на Италија.

Две мајстории во иста вечер од кои едната на нашиот репрезентативец. Кој гол е подобар?

 

 

Advertisement

Facebook