Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Фановите на Ајакс во кафулето одбројуваа 10, 9, 8 … и потоа следеше шок!

Ајакс испадна од Лигата на шампионите од Тотенхем минатата ноќ на навистина шокантен начин.

Иако навивачите на овој клуб беа подготвени за голема прослава, го чекаа свирежот за крај, па следеше голем шок во последните секунди.

Интересно видео доаѓа од кафулето во Амстердам, каде што гостите ги бројат последните десет секунди од натпреварот и чекаат да почнат да се радуваат, но одбројувањето беше прекинато од Лукас Моура.

Напаѓачот на Тотенхем постигна гол во последните моменти од натпреварот и го одведе својот тим во финалето, а во во кафулето настана молк…

Реклама
Реклама

ГАЛЕРИЈА

Реклама
Реклама

Повеќе од Фудбал

WP2FB Auto Publish Powered By : XYZScripts.com