Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Германскиот дефанзивец се качува на трибините за да се пресмета со навивачите

Дефанзивецот на Хамбург, Тони Лејстнер, се очекува да се соочи со дисциплинска постапка откако се искачи на трибините за да се спротивстави на навивачите на Динамо Дрезден, откако неговиот тим загуби со 4-1 во првото коло на ДФБ-Покал, Куп на Германија.

Видео кое е широко распространето на социјалните мрежи, го покажува Лејстнер, кој минатиот месец се приклучи на клубот од Бундеслига 2 од КПР, како турка навивач на трибините на стадионот „Рудолф-Харбиг“ со двете раце, расправајќи се со другите што седат таму.

Лејстнер даде интервју по натпреварот во близина на навивачите на Дрезден кои навиваа истовремено, пред да се искачи на трибините за да се соочи со нив.

Германскиот дефанзивец играше за Дрезден од 2010 до 2014 година.

Повеќе од 10.000 навивачи беа присутни на тој натпревар.

 

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com