Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Голманот на Реал Мадрид направи грешка на годината во последниот натпревар од Лигата на нации

Тибо Куртоа, голманот на белгиската репрезентација направи грешка на годината на мечот против Данска.

Белгија го доби натпреварот со 4:2 против Данска на последниот натпревар од Лигата на нации, и им се приклучи на финалистите за трофејот.

Но, по свртената топка од Начер Чадли кон голманот Куртоа, тој не успеа да ја запре топката и прими гол, смалувајќи го резултатот на 3:2.

Во меѓувреме, Кевин де Брујн веднаш погоди за 4:2 и го затвори прашањето за победникот на мечот.

loading...

Facebook