Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Ибрахимовиќ не треба да биде испровоциран, тоа го покажа на вчерашната натпревар на Сан Сиро

Златан Ибрахимовиќ е повторно херој на Милан. Овој пат го реши градското дерби. Интер беше поразен со 1:2.

Ибра ги постигна двата гола, а по вториот гестикулираше со рака како да сака да испрати порака некому само да продолжи да зборува.

После натпреварот, новинарите го прашаа зошто го направи тоа, а Швеѓанецот одговори дека сака да испрати порака до еден од навивачите на трибините.

„Некој од публиката ми пееше нешто и му реков „ова е за тебе““, рече Ибрахимовиќ.

„Не се чувствувам како лав, јас сум лав“, беше одговорот на Ибра на прашањето дали се чувствува како лав.

„Ние сме на почетокот, одиме од натпревар во натпревар. Постои можност да се освои Скудетото, ако веруваш во нешто, можеш да постигнеш сè“.

Advertisement

Facebook

Реклама