Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Интер го претстави новиот дрес, а навивачите не беа премногу воодушевени

Интер денеска на официјалната веб -страница го претстави изгледот на третата гарнитура дресови за оваа сезона.

Во Интер направија одлична работа во однос на домашните и гостинските комплети дресови за оваа сезона, но сега изненадија многумина со нивниот дизајн.

Клубот од Милано го објави изгледот на новите дресови, но навивачите не се премногу воодушевени од нивниот изглед.

Најк подготви многу интересен дизајн во кој доминира црната боја, но покрај тоа, се издвојуваат зенела, жолта и портокалова боја, кои некако не припаѓаат на овој дрес.

Facebook