Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Лигата на шампионите е конкуренција на Роналдо, еден допир е доволен за лоб од врвот на шеснаесетникот

Кристијано Роналдо постигна нов гол во Лигата на шампионите, шести оваа сезона.

Со оглед на начинот на кој игра во Лигата на шампионите, слободно може да се каже дека ова е конкуренција на Роналдо, која ја потврди и против Виљареал.

Одличниот Португалец навистина треба малку да ја затресе противничката мрежа, што го покажа вечерва.

Една топка стигна до Роналдо на работ од шеснаесетникот, а еден поглед беше доволен за да знае што да прави.

Тој итро ја удри топката и го лобуваше противничкиот голман и ја затресе мрежата.

Инаку, ова е 140. гол на Роналдо во Лигата на шампионите со кој се наметна на првото место.

Реклама

Facebook

Реклама