Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Македонија незапирлива, 4-0 за половина час игра

Македонските фудбалери се незапирливи, за само 31. минута постигнаа четири гола против Гибралтар.

Дарко Чурлинов успеа да се запише во листата на стрелците.

Реклама

Facebook