Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Македонија слави по натпреварот со Гибралтар

По победата од 4:0 на домашен терен против Гибралтар, репрезентативците на Македонија славеа во соблекувалната.

Барди успеа да го отвори резултатот во 27. минута, а Несторовски постигна два гола во 67. и 80. минута, додека последниот гол за убедливи 4:0 го постигна Трајковски во 92. минута.

Погледнете каква беше атмосферата во соблекувалната на Македонската репрезентација.

#Македонија на чекор до Европско!#СегаЕНашеВреме🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰🇲🇰

Gepostet von Фудбалска Репрезентација на Македонија am Montag, 19. November 2018

Реклама
Реклама

Повеќе од Фудбал

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com