Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Мегваер повторно случаен минувач, Де Геа направи чудо

Давид де Геа го спаси Манчестер Јунајтед на стартот од вториот дел од натпреварот против Виљареал.

Виљареал можеше да постигне предност во 59 минута, но Де Геа промаши удар од волеј по десната страна.

Хари Мегваер повторно се постави лошо, па Ману Тригуерос успеа да ја насочи топката кон голот додека топката минуваше низ нозете на капитенот на Јунајтед.

За среќа на најскапиот стопер во историјата, кој беше платен од Јунајтед дури 90 милиони евра, Де Геа застана на голот.

Де Геа во минатото често беше мета на критики, но оваа сезона тој навистина брани одлично.

Видете ја неговата одбрана овде.

Реклама

Facebook

Реклама