Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Моментот кога Баерн го крена трофејот од ЛШ по шести пат во историјата

Баерн е победник во Лигата на шампионите.

Баерн Минхен е шампион за сезоната 2019/20, откако во финалето го совлада ПСЖ со минимален резултат, 1-0.

Единствениот и победнички гол го постигна Кингсли Коман во второто полувреме, во 59-та минута.

Баерн втор пат во историјата освои тројна круна, откако веќе ги освои Купот и Лигата.

loading...

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com