Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Не е исто кога Канте излегува од игра или некој „обичен“ фудбалер

Нголо Канте е голем миленик на француските навивачи.

Феноменалниот играч за врска на Челзи одигра многу добар натпревар и против Бугарија, а селекторот Дидие Дешамп реши да му даде малку одмор пред Европското првенство.

Така Канте ја напушти играта во 65-та минута, а публиката на „Стадион Франкуска“ јасно покажа што мисли за овој феноменален фудбалер.

Од трибините за Канте пристигнаа аплаузи од навивачите.

Не е исто кога Канте ја напушта играта и кога некој друг го напушта теренот.

Реклама

Facebook