Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Нејмар за прв пат позираше во новата опрема и вели: Кралот се врати!

Бразилскиот репрезентативец Нејмар го смени дресот. Не на ПСЖ, тој ќе остане во Париз и следната сезона, но има нов спонзор.

Нејмар преку социјалните мрежи го најави трансферот од Најк во Пума и денес за прв пат позираше во опремата на неговиот нов спонзор.

Иако Најк го носеше од својата 13-та година, сега тој реши да го остави и да го земе она што го нуди Пума, но навистина му понуди многу, дури и премногу, иако никој не ја објави точната бројка.

„Кралот се врати!“, Напиша Нејмар, позирајќи во тренерки на Пума.

 

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com