Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Некои ќе речат дека има среќа, но голот на Мбапе е вистинско ремек дело

Франција води по првите 45 минути од Лигата на нации на гостувањето кај Шведска. Стрелец на единствениот гол беше Мбапе, кој направи вистинско мало ремек дело. Се прошета во казнениот простор на противникот и од „мртов“ агол успеа да ја протне топката во мрежата на Франција.

Некои ќе кажат дека имал среќа.

Facebook

loading...