Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Неверојатно разочарување на играчот на Вест Хем, откако Ван Дајк не можеше да му го даде дресот

Објавено:

Sвездата на Ливерпул, Виргил ван Дајк, го остави разочаран играчот на Вест Хем, Томас Сосек, кој по играта во понеделникот побара да размени дрес со него.

По натпреварот, Сосек се приближи до Холанѓанецот и го праша:

“Вирџил! Може ли да го добијам твојот дрес?”

Сепак, следеше разочарувачки одговор од Ван Дајк:

„Веќе му го дадов него“, одговори дефанзивецот на „црвените“, укажувајќи на фудбалерот, Пабло Форналс.

Погледнете ја сцената на 12 минути во клипот.

 

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com