Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Олд Трафорд го пречека Ралф Рангник со громогласен аплауз

Германскиот стручњак Ралф Рангник со победа ја започна авантурата на клупата на Манчестер Јунајтед.

Неговиот тим денеска го совлада Кристал Палас со 1-0 во рамките на 15. коло од Премиер лигата.

Стрелец на победничкиот гол беше Фред во 77. минута.

Со оваа победа „црвените ѓаволи“ стигнаа до 24. бод во лигата и моментално се на шестата позиција.

Новиот тренер на Јунајтед, Ралф Рангник беше испратен од Олд Трафорд со громогласен аплауз, а самиот клуб објави се на својот Твитер профил. Погледнете како тоа изгледаше.

За Јунајтед ова беше втора врзана победа во првенството, а следниот натпревар ќе го одиграат за шест дена на гостувањето кај Норич Сити.

Пред тоа ќе играат во Лигата на шампионите каде за три дена во 6.коло ќе се сретнат со швајцарскиот Јанг Бојс.

Реклама

Facebook

Реклама