Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Пеп Гвардиола лут како никогаш досега

Објавено:

Пеп Гвардиола реагираше како никогаш досега на натпреварот на „Енфилд“

Со тоа што Манчестер Сити загуби со 3-1 во 80-та минута, гостите се бунеа за пенал, кога Арнолд во шеснаесетникот ја допре топката со рака, но судијата Михаел Оливер постапи поинаку.

Ова го налути Пер Гвардиола кој остро реагираше на судијата, велејќи дека му одбил два пенали за неговиот тим.

Advertisement
Реклама
Реклама

Facebook

Реклама
Реклама