Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Погледнете го инцидентот на мечот ПСЖ-Марсеј, дури пет црвени картони

Марсеј синоќа го совлада како гостин ПСЖ со 1:0, но мечот го одбележаа бројни инциденти и скандали. Вистински хаос се случи пред крајот на мечот кога настана инцидент па и тепачка. Во една акција Паредес жестоко го фаулираше Бенедет, па потоа настана вистинска лудница на теренот.

За да ја смири ситуацијата, главниот судија мораше да покаже дури пет црвени картони.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com