Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Повредата на Ван Дајк во судирот со Пикфорд

Вирџил Ван Дајк не можеше да го продолжи мечот со Евертон по остриот старт на Џордан Пикфорд, сепак, голманот на Евертон не доби црвен картон, бидејќи фаулот се случи во моментот кога играта беше прекината.

Advertisement