Поврзи се со нас

Фудбал

ВИДЕО: Рамос покажа голема храброст, Зидан го остави во соблекувалната на полувремето!

Серхио Рамос е неодминлив дел од составот на Реал повеќе од една деценија, а капитенската лента ја носеше последните неколку години.

Рамос е добро познат играч кој е украсен со голема пожртвуваност и е подготвен да оди со глава таму каде што многумина дури и не би оделе.

На почетокот на натпреварот против Кадиз, искусниот стопер покажа голема посветеност кога го спаси својот гол со лизгачки старт.

На полувремето, Рамос остана во соблекувалната бидејќи Зинедин Зидан се реши на необичен потег бидејќи направи дури четири замени.

Излегоа Иско, Модриќ и Лукас, а влегоа Валверде, Милитао, Касемиро и Асенсио.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама