Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Смрзнатиот Нојер се посрамоти како никогаш досега, но имаше и голема среќа

Мануел Нојер за малку ќе примеше комичен гол, но го спаси стативата.

Динамо и Баерн својот натпревар од 5. коло во Лигата на шампионите го играат во Киев во многу тешките временски услови, а гостите од Минхен поведоа во 14. минута со спектакуларниот гол на Левандовски, па во 42. минута го зголемија водството со голон на Коман, а во 70. минута Гармаш намали го постигна првиот гол за домаќините.

Во 30. минута Динамо лесно можеше да постигне гол. Нојер промаши една топка, посрамотен, но стативата беше сојузник на Баварците.

 

Реклама

Facebook

Реклама