Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Со два гола Милан Павков ја раздрма „Маракана“, Звезда води 2:0

Црвена Звезда натпреварот со Ливерпул го започна на многу добар начин и во 22. минута Милан Павков, по изведениот корнер од Марко Марин успеа да постигне гол за водство на Звезда од 1:0.

Вториот гол го постигна од прилично голема далечина во 29. минута и ја раздрма „Маракана“, а на Звезда и овозможи водство од 2:0 против големиот Ливерпул.

Реклама
Реклама

Повеќе од Фудбал

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com