Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Црвена Звезда во стилот на „La Casa de Papel“ го претстави новото засилување од Италија

Црвена Звезда вчера донесе засилувања во своите редови на позицијата напаѓач.

Редовите на српскиот шампион ги засили Италијанецот Диего Фалцинели, поранешен член на Фиорентина, Сасуоло, Болоња и многу други екипи од Апенините.

Маркетинг услугите на црвено-белите завршија навистина одлична работа, бидејќи тие претставија ново засилување на крајно оригинален начин. Главниот актер на видеото го игра тој, со напуштање на италијанската амбасада во Белград, а во друштво на жена, тој се упатува кон стадионот на неговиот нов клуб.

Сето тоа го прави под познатата маска од супер популарната серија „La Casa de Papel“ со песната „Bella ciao“.

loading...

На крајот, главниот лик на видеото го зема дресот и влегува во соблекувалната на Црвена Звезда.

Реклама

Facebook

Реклама
Реклама
Реклама
Реклама
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com