Connect with us

Фудбал

ВИДЕО: Урнебесно, победата на Македонија над Германија во цртан филм, се е објаснето!

Published

on

Победата на Македонија над Германија од 2:1 во Дуизбург се уште е хит. Се најде дури и на цртан филм на порталот “Just Cartoons“ кој редовно прави анимации на најважните фудбалски резултати и збиднувања. Во овој цртан филм се е објаснето, од головите на Македонија, пеналот за Германија, па и недосудениот пенал за нашата селекција.

Facebook